W Polsce coraz więcej hoteli NAM przyjaznych

Bez zbędnych pytań, głupich uśmieszków i wymownych min, za to komfort i wyjątkowo przyjazne podejście do gości. Kolejne polskie hotele poszerzają swą ofertę o opcję „gay-friendly”, zachęcając w ten sposób klientów homoseksualnych do skorzystania z ich usług.

Co kryje się pod pojęciem „friendly”? Według właścicieli przede wszystkim dyskrecja, bezpieczeństwo i wysoki standard. Badania marketingowe niezmiennie wskazują, że geje i lesbijki są grupą pożądaną dla branży turystyczno-rozrywkowej, ze względu na majętność, brak rodzinnych zobowiązań oraz zamiłowanie do podróżowania i życia na poziomie. To powoduje, że również polscy hotelarze coraz chętniej otwierają się na klientów o odmiennej orientacji.

W teorii każdy hotel czy pensjonat przyjmuje politykę poszanowania prywatności, zapewniając nas o spokoju i nieingerowaniu w prywatne sprawy gości, ale czasami teoria ta mija się niestety z praktyką. Dlatego coraz więcej osób homoseksualnych, przeglądając bazę noclegową, zaznacza opcję „gay-friendly”, aby rzeczywiście zagwarantować sobie komfortowy wypoczynek. Wystarczy wejść na jedną z internetowych wyszukiwarek hoteli i wybrać właśnie ten filtr (np. trivago.pl, Hostels Club lub letsbookhotel.com filtr Gay friendly).

Turystyka LGBT od lat wiedzie prym za granicą. Powstają biura podróży, organizuje się specjalne morskie rejsy i oczywiście buduje hotele, których klientami są tylko osoby homoseksualne. Polska w tej dziedzinie dopiero raczkuje i aktualnie pozostaje nam jedynie wybieranie opcji „gay-friendly”.

Najwięcej miejsc przyjaznych gejom spotkamy w dużych miastach. Szczególnie pod tym względem wyróżniają się Warszawa i Kraków, które w dużej mierze nastawione są na obcokrajowców. W samym Krakowie znajdziemy ponad 40 hoteli, które chętnie goszczą osoby LGBT. Oferta ta wciąż się poszerza, gdyż branża hotelarska coraz lepiej dostrzega wartość tęczowego klienta, a dokładnie zasobność jego portfela.

Punkty „gay-friendly” to też możliwość zatrudnienia. Hotele tego typu często zatrudniają osoby homoseksualne, aby zwiększyć komfort swoim klientom. Pracownik gej czy lesbijka wzmacnia wizerunek miejsca życzliwego dla homoseksualistów.

Ośrodki otwarte dla osób LGBT to również świetna okazja do poznania kogoś nowego, jeśli wybieramy się w podróż w pojedynkę. Jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że właśnie tutaj spotkamy osobę naszej orientacji, niż w „zwykłym” hotelu.
redakcja
Data publikacji w portalu: 2013-07-01
Chcecie polecić miejsca noclegowe gay friendly? Macie swoje doświadczenia noclegowe? Piszcie w komentarzach! :)
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

deanbm2013-05-30 11:22
Właśnie jedziemy przetestować jeden taki hotel we Wrocławiu :).

ekscentryczka2013-05-30 14:36
Na pewno chodzi o testowanie aż całego hotelu czy konkretnego wyposażenia ;-)))

ulrikam2013-07-09 18:02
a od kiedy w polskich hotelach zadaje się gościom zbędne pytania raczy głupimi uśmieszkami i minami :)bezczelność homo propagandy nie zna granic :) buduje się po prostu bazę dla homo seksturystyki :) Polska rezerwuarem taniej siły roboczej dla unii i homo burdelem :) taki mały Berlin weimarski :)a potem przyszedł furer rnsami se to robicie

ulrikam2013-07-09 18:13
cytuję typową opinię na ten temat rnrnPrzepraszam, czegoś tu nie rozumiem... to znaczy, że co?, że mają mieć wydzielone różowe stoliki, różowe dywany na chodnikach, różowe parasolki na drinkach? O co tu chodzi? każdy przyjeżdża do miasta i ma się zachowywać jak należy, a nie OCZEKIWAĆ specjalnego traktowania, a ile zostawi? - jak każdy inny. Na każdym kroku eksponuje się to pedalstwo! Kogo oni obchodzą? Zamiast unikać zwracania na siebie uwagi, robią wszystko, by prowokować, zaistnieć, rzucić się w oczy! To odrażające!rnpodkreślam to cytat :)rnale coś w tym jest :)rn

bhadrakali2013-07-10 07:49
I to jest właśnie to: GAY friendly, parada GEJÓW. Lesbijki jakby nie istnieją. A może jesteśmy mniejszym problemem dla społeczeństwa? Para lesbijek tak nie razi, jak para gejów? W końcu zawsze możemy udawać przyjaciółki... :/ Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. -_-

greenscrew2013-07-11 12:11
Prawda stara jak świat. Kobieta jest stworzeniem bardzo uczuciowym i potrzebuje bardzo dużo uwagi, ciepła i bliskości drugiej osoby. Nie koniecznie partnera/partnerki - przyjaźń też okazywana jest poprzez szereg gestów i zachowań. Utarło się, że dziewczyny idące za rękę, całujące się w usta na powitanie, czy tulące do siebie - to przyjaciółki niekoniecznie z całą gamą mocniejszych uczuć. Przez co bacznym oczom społeczeństwa trudniej jest je wykryć w tłumie. U facetów sytuacja przedstawia się inaczej. Stereotyp relacji przyjaciel - przyjaciel przedstawia obraz dwóch kumpli zaliczających imprezy czy to sportowe, czy też dyskoteki zwykłe. Razem wyrywają panienki, razem klną na kaca, razem zapijają nieszczęśliwą miłość jednego z nich. Razem, ale... Nie przytulają się chociażby na pocieszenie. Ich gesty wkraczające w przestrzeń osobistą ograniczają się na poklepaniu po plecach, czy mocnym przyjacielskim uściskiem - nic więcej, bo facet ma być tym silniejszym z dwojga płci. Przyroda nie zgodziłaby się z tym, jak i ja nie zgadzam. Zapewne wy też się nie zgadzacie, ale jesteśmy mniejszością, która musiała ukrywać się przez wieeeele wieków. Religia katolicka zdominowawszy swojego czasu większość świata wpoiła takie a nie inne zasady, które przerodziły się w stereotypy żyjące w świadomości do dzisiaj. Aj... zanim się zapętlę w historie i moje na nią popatrzenie, lepiej wrócę do tematu refleksji. Na własnej skórze doświadczyłam tej różnicy w postrzeganiu. Nikt nie zwracał na nas uwagi idących za rękę, szczebioczących czule, tulących się na ławce w parku, na przystanku - gdy zaś wyszłyśmy na miasto z parą naszych dobrych kolegów ... ojej... z żalem patrzyłam jak są paleni przez ludzkie oczy. Nie chcę tutaj zapoczątkowywać dysputy - "kto ma lepiej". Jednak niezaprzeczalnie para mężczyzn wywołuje większe poruszenie - niż para kobiet.

ulrikam2013-07-11 15:30
dokładnie takie poruszenie jak para żyraf i para słoni...ale słusznie należą im się osobne boksy w ogrodzonym ogrodzie zoologicznym :)

SweetFirefly2013-08-23 12:17
Fajna sprawa :D

afrodyta1232015-02-05 20:24
Witam Wiele razy już pisałam na tym forum i dostałam bardzo dobre podpowiedzi więc i teraz zdecydowałam się napisać Mam 19 lat i mam problem z miejscem intymnym. Powiedzcie mi co się dzieje. Zdjęcia znajdziecie tu:rngoo.gl/6NFZ71rn


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
  ZOBACZ TAKŻE  

Ostatnio komentowane:

lesbijka KIM SĄ TZW. SINGIELKI+?
shv69 Singielka z wyboru jest ok, gorzej jak partner wbrew jej woli taką ją uczyni. Potrzeba dużo czasu, by dostosować się do nowej sytuacji. Byłam w takim potrzasku, teraz wiem, że mogę... opinia dodana 2021-10-26 22:42:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Orlando - Woolf Virginia
Wciągająca, czyta się trochę jak baśń. Obecnie czytamy ja w innym kontekście. Odnoszę wrażenie, że Virginia,...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021