PO ma projekt dot. związków partnerskich. "Względnie konserwatywny"

Platforma Obywatelska nie zapomina o kwestii usankcjonowania prawnego związków partnerskich. Rafał Grupiński, szef klubu PO poinformował w rozmowie z "Polską The Times", że Platforma ma gotowy projekt ustawy dotyczący związków partnerskich. Dodał, że zgodzili się na jego brzmienie partyjni konserwatyści.
Zanim jednak otworzymy szerszą dyskusję na jego temat, chcemy przedłożyć go środowiskom najbardziej zainteresowanym związkami partnerskimi, środowiskom liberalnym poza Platformą, tak żeby poznać ich zdanie. Może się bowiem okazać się, że jest to z ich punktu widzenia projekt zbyt konserwatywny. Jestem jednak dobrej myśli, ponieważ prawie wszystkie postulowane przez nich rozwiązania od strony prawnej znalazły się w projekcie, choć może nomenklatura nie jest taka, jakiej by oczekiwano. Nie ma na przykład mowy o urzędzie stanu cywilnego - podkreślił polityk.


- Obecnie ten uwspólniony projekt czytają zewnętrzni prawnicy, by wskazać jego ewentualne słabości. Następnie ich uwagi zostaną przedstawione naszemu zespołowi do akceptacji, a dalej - klubowi i jego władzom - dodał poseł.
wprost.pl
Data publikacji w portalu: 2013-07-14
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022