J. Senyszyn: Polska nie szanuje praw człowieka

Brak ustawy o związkach partnerskich w Polsce to łamanie praw mniejszości - tak w Radiu Gdańsk mówiła europosłanka SLD Joanna Senyszyn. Dodała, że jej ugrupowanie dołoży wszelkich starań, aby taka ustawa w Sejmie została przyjęta.
Joanna Senyszyn Fot. Joanna Matuszewska
Joanna Senyszyn Fot. Joanna Matuszewska
Środowiska homoseksualne, osób biseksualnych i transpłciowych czują się oszukane przez Platformę Obywatelską. Joannę Senyszyn takie zachowanie partii rządzącej nie dziwi.

- Platforma jest niezwykle zachowawcza i pod tym względem nie różni się od PiS. Na pewno będziemy chcieli, żeby taki projekt ustawy uchwalić, dlatego że to się słusznie osobom homoseksualnym należy. Ja mam nadzieję, że lewica nie będzie umierać za związki partnerskie, że zdobędziemy bardzo dobry wynik. Mam nadzieję również, że będziemy równorzędnym partnerem i będziemy stawiać swoje warunki. W Polsce niestety bardzo małą wagę przywiązuje się do praw człowieka, natomiast brak ustawy o związkach partnerskich to ewidentny tego przykład - powiedziała eurodeputowana Joanna Senyszyn.

Obecnie Platforma Obywatelska pracuje nad nowym projektem ustawy o związkach partnerskich. W najbliższym czasie ma on trafić do konsultacji w klubie. Wcześniej swoje projekty przedstawiły SLD i Ruch Palikota. W styczniu zostały one odrzucone przez Sejm w pierwszym czytaniu.
radiogdansk.pl
Data publikacji w portalu: 2013-08-14
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

ulrikam2013-08-15 18:51
a to prawda ..ale na tym właśnie p. poseł jedzie ..jakby Polska szanowała prawa człowieka to by p. poseł posłem nie była ..a kto wie ..może i siedziała ...:)


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022