Prawa homoseksualistów w Polsce? "W zasadzie problem pojawia się już na granicy"

- Emigracja Polaków jest bardzo duża i takich par będzie przyjeżdżać coraz więcej. To jest argument za tym, żeby wprowadzić w Polsce związki partnerskie. Prawie wszystkie kraje na zachód od Polski to regulują - mówiła w audycji Połączenie w TOK FM prawniczka Dorota Pudzianowska.

W studiu TOK FM Agnieszka Lichnerowicz rozmawiała z Dorotą Pudzianowską z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o tym, jakie problemy wynikają z braku regulacji prawnych dla par jednopłciowych. Pudzianowska tłumaczyła, że z punktu widzenia regulacji unijnych, Polska nie ma obowiązku uznania związków partnerskich. Przytaczała jednak przykłady problemów związanych z tym, że w większości krajów Unii pary jednopłciowe mają możliwość zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa.

Nie ma obowiązku, aby wpuszczać, ale trzeba ułatwiać

- W zasadzie problem pojawia się już na granicy. W Fundacji zajmowaliśmy się dwiema takimi sprawami, gdzie Polacy zawarli związki partnerskie w Wielkiej Brytanii z obywatelami spoza UE. Kiedy chcieli przyjechać do Polski na wakacje, myśleli, że skoro są w zarejestrowanym związku, to ich partnerzy korzystają z prawa wjazdu do Polski i nie ma konieczności posiadania wizy - przytaczała Pudzianowska.


więcej na:
tokfm.pl
Data publikacji w portalu: 2013-08-14
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

szczur2013-08-19 00:40
Wyglad rodziny jest scisle okreslony nawet w konstytucji,gdzie macie problem?

sumer_land2013-08-19 10:49
Problem szczura jest taki, że szczur nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Artykuł 18 konstytucji mówi po pierwsze o MAŁŻEŃSTWIE (nie rodzinie) jako związku kobiety i mężczyzny, po drugie, który znajduje się pod opieką RP. Ergo nie definiuje małżeństwa w ogóle, tylko mówi, że związek hetero jest pod szczególną opieką.

ulrikam2013-08-21 21:27
kolejne brednie sumer ...rn"Obecnie powszechną formą ustroju demokratycznego jest demokracja parlamentarna. Gwarantem istnienia demokracji parlamentarnej jest konstytucja, najczęściej w formie pisanej."rni konstytucja mówi co mówi i nie związek hetero ale zdefiniowane małżeństworn i rodzina są pod szczególną opieką rna konstytucję można zmienić drogą demokratycznych wyborów parlamentarnych rnpo prostu wprowadźcie do parlamentu odpowiednią ilość posłów, którzy poprą wasz interes a nie czepiajcie się innych że popierają swój ..rnto się nazywa demokracja i innej drogi nie ma rn


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022