On, ona i on – biseksualizm

„Chętnie poznam dziewczynę/kobietę biseks... Witam, od jakiegoś czasu czuję niesamowity pociąg seksualny do kobiet - chętnie spotkałabym się z dziewczyną/kobietą biseksualną, nie wstydzę się napisać o swoich pragnieniach...”
Dla niektórych osób biseksualizm kojarzy się wyłącznie z fantazjowaniem na temat seksu z osobą tej samej płci /©123RF/PICSEL
Dla niektórych osób biseksualizm kojarzy się wyłącznie z fantazjowaniem na temat seksu z osobą tej samej płci /©123RF/PICSEL
Takich ogłoszeń na forach internetowych można spotkać coraz więcej. Biseksualizm jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Jest to rodzaj orientacji seksualnej, to inaczej odczuwanie pociągu płciowego a także psychicznego do obu płci.
Kochana żono - mam chłopaka...

Ania i Tomek uznawani byli za udane małżeństwo od 15 lat. Owszem zdarzały się w trakcie ich wspólnego życia kryzysy małżeńskie, ale zawsze pokonanie ich wzmacniało ich uczucia. Kiedy pewnego dnia Ania usłyszała te słowa z usta męża - jej świat runął. Poczuła się urażona, gorsza, nieatrakcyjna.

Najbardziej jednak zabolało ją to, że jej mąż zdradził ją z mężczyzną. Pomimo zapewnień Tomka o ciągłej miłości do żony, ich małżeństwo nie przetrwało. Tomek czuł jedynie pociąg fizyczny do swojego partnera, więź seksualną i emocjonalną odczuwał wyłącznie do swojej żony. Jednak to nie wystarczyło, Ania takiego układu nie była w stanie tolerować.
Trójkącik?

Zdarzają się jednak pary, które w ten sposób funkcjonują. W prasie, internecie pojawiają się coraz częściej ogłoszenia dotyczące wspólnego seksu osób o orientacji biseksualnej. Poszukiwane są wręcz pary, małżeństwa.

Najczęściej są to mało zobowiązujące spotkania, mające na celu sprawienie głównie fizycznej przyjemności. Ale są też osoby traktujące swój biseksualizm poważnie, będących na stałe w związku hetero- , poszukujące także kontaktów seksualnych z osobami tej samej płci.
Biseksualizm - odpowiedź na nudę w łóżku?

Dla niektórych osób biseksualizm kojarzy się wyłącznie z fantazjowaniem na temat seksu z osobą tej samej płci, dla innych biseksualne są już pocałunki dwóch kobiet, będących w związku z mężczyzną.

Może okazać się też pogłębianie doświadczeń erotycznych par, które już są ze sobą przez długi okres i chcą odkryć "coś nowego" w seksie. Nie zawsze jednak osoby uprawiające seks w trójkącie doprowadzają do kontaktów seksualnych partnerów tej samej płci.

Tutaj też pojawia się granica między bi - a hetero. Sam biseksualizm posiada ogólnie szerokie spektrum - od związków hetero różni się natomiast tym, iż postrzega atrakcyjność innych osób bez względu na ich płeć.
Bi nie znaczy homo!

Osoby homoseksualne dosyć często wypowiadają się wrogo wobec osób biseksualnych. Uważając tę orientację za zdradę osób przebywających na stałe w związku z partnerem tej samej płci. W ogłoszeniach na forach homo, bardzo często można spotkać się z komentarzami typu "nie dla bi", "bez krętactw! uwaga na biseks!"
Nowy trend Fleksiseksualizm?

To nowe pojęcie wprowadziła brytyjska prasa bulwarowa. Pisząc o początku nowego ruchu, o nowej filozofii. Tłumaczą, że fleksiseksualizm to inaczej pociąg do konkretnej osoby, nie do płci.

Człowiek poszukujący miłości, powinien wyzbyć się konkretnych ram, utartych schematów, nie poszukiwać uczucia u boku mężczyzny lub kobiety, a konkretnej osoby z którą byłby szczęśliwy. Czyż nie brzmi to podobnie jak definicja biseksualizmu, ubrana tylko w inne, bardziej wzniosłe słowa? Ocena należy do was.
interia.pl
Data publikacji w portalu: 2013-11-15
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 5 /głosów: 2
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

OnaLess2014-03-13 09:31
Biseksualizm to nie orientacja. To poprostu NIEZDECYDOWANIE..

mwmwmw2014-03-13 19:58
biseksualizm nie jest orientacją seksualną; jest rozszczepieniem jednej z dwóchrn

mwmwmw2014-03-13 20:02
rodzajów orientacji- homoseksualnej lub heteroseksualnejrn

mwmwmw2014-03-13 20:04
zależnie od dominującej preferencji seksualnej biseksualisty

mwmwmw2014-03-14 06:26
Biseksualność to zaburzona homoseksualność lub zaburzona heteroseksualność

boga2014-03-14 17:49
miłość nie wybiera...i nie ma dla niej znaczenia płeć...

mwmwmw2014-03-14 19:05
Dla miłości nie ma znaczenia płeć, ale w orientacji seksualnej tak

nighty2014-03-29 20:52
Oczywiście, że to jest osobna orientacja PSYCHOseksualna. rnA osoby dyskryminujące biseksualistki/ów powinny się mocno zastanowić, bo powtarzają te same schematy dyskryminacyjne, na które narzekają gdy dotykają ich osobiście.rnrnPs. Sam artykuł jest napisany tak nieskładnie, że nawet stażysty/stażystki bym o niego nie posądziła...

Ghost2014-04-01 10:24
Biseksualizm to wolność -rnmiłość do człowieka (płeć? wtf?:P )rnrn

eminem98x2014-08-29 11:10
To smutne , że większość osób nie rozumie tej orientacji :( rnTo jest po prostu bezwzględna miłość bez ograniczeń .

szczur2014-09-06 17:50
Bezezgledna milosc z niezdecydowaniem :PrnOstatnio wynalazlam termin panseksualizm i juz zupelnie sie zalamalam.Na czele tego uroczego duetu(pan i bi) stoi oczywiscie aseksualizm. Szkoda ze A_A juz sie nie udziela, ciekawa jestem jakie piekne strofy by wymyslila na ten temat.

Azaya2015-09-10 14:25
Ja jestem biseksualna. W gimnazjum czy liceum myślałam, że to typowa fanaberia wieku dorastania, że dorosnę i będę hetero.rnAle obecnie mam 21 lat "i poznałam, co to seks" z facetem. Nie kręci mnie to. Mężczyzn pożądam psychicznie, mogę coś do nich czuć. Ale fizycznie? Ich ciała w najlepszym wypadku nie powodują u mnie żadnych emocji, w najgorszym - brzydzą. Co innego kobiety, do których po prostu czuję "fizyczność".

jabuszko482015-10-28 17:44
Ten cały biseksualizm to jest chore. Bo jak można kochać żonę, a sex uprawiać z facetem. Toć to obrzydliwe. Podobnie i w drugą stronę, to tak jak by zdradzać ukochaną osobę. Nie umię tego zrozumieć.

agna27  agna275@wp.pl2015-10-29 21:52
Skrajne komentarze. Wszystko jest tylko białe albo tylko czarne. A gdzie kolory w życiu?rnCo do "rodzajów" orientacji seksualnej to polecam koleżankom ustalenia pana Kinseya. Może komuś coś się w głowie rozjaśni. rnZdrady nie popieram bo to jest brak uczuć i szacunku dla drugiej osoby. Jeśli dwie strony na coś się zgadzają to dlaczego nie?rnCo do biseksualizmu to istnieje i po trosze dotyczy każdej i każdego z nas.

Szpinak132015-11-11 17:39
Nie rozumiem, czemu lesbijki są tak wrogo nastawione do osób bi... To po prostu nie patrzenie na płeć, kochanie osoby, a nie płci.rnA zdrady to już kompletnie inny temat. I nie ma nic wspólnego z biseksualizmem.

katarzyna24642016-04-22 18:06
Ciekawe określenie: biseksualizm postrzega atrakcyjność innych osób, bez wzgledu na ich płeć. Byłaby to więc orientacja wykraczającą poza dualny schemat albo albo.Zastanawiające, ze często biseksualizm charakteryzuje artystów, osoby twórcze i wrażliwe.Zastanawiające jest również krytyczne, czy wręcz nie tolerancyjne podejście do bi ze strony zarówno hetero, jak i homoseksualistów.I wreszcie sprowadzanie wszystkiego do seksualnej komponenty orientacji jest-moim zdaniem redukowaniem subtelnej sfery ludzkich uczuć do ich wymiaru seksualnego.Erotyzm jest czymś więcej niż seksualność.

Dreadlof2016-04-27 15:57
Niezdecydowanie? To tak jakbys miała ochotę na owoc i wchodzisz do sklepu. Bez znaczenia czy zjesz banany czy gruszki. Jedno i drugie tak samo usatysfakcjonuje Twoje pragnienia. Nie kocham CIAŁA kocham CIEBIE w ciele.

maguska282016-07-04 16:29
Nie jest łatwe życie biseksualnej osoby,borykają się z większymi problemami niż nam się wydaje,zawsze są jedną nogą w jedną stronę a drugą w kolejną i nie jest to sprawa braku zdecydowania.Może kłopot w świecie taki,że ciągle mamy poczucie bycia parą a nie we troje.

katarzyna24642016-09-23 16:23
A troje ma wielką wartość. Odkrylam to po przeczytaniu książki Sergea Chaumiera do której przeczytania gorąco was zachecam.

Katthee2017-08-13 17:31
Śmieszą mnie niektórzy naprawdę.. rnSami oczekujecie akceptacji, regulacji..Chcecie tworzyć rodziny z ukochaną osobą tej samej płci..rnA wykazujecie się takim aktem nietolerancji, że mi się to w głowie nie mieści. rnBiseksualizm jest orientacją seksualną a nie niezdecydowaniem. Pociąg seksualny zarówno do kobiet i do mężczyzn. Nie wiem skąd u Was taka niechęć? Z Zazdrości? Nie rozumiem?rnWażna jest miłość i tworzenie trwałego, szczęśliwego związku. Jasne, nie zawsze się to udaje tak jak w związkach hetero czy 100% homo. Nie widzę nic złego w tym, że jeśli jakiś związek np. dwóch kobiet się rozpadnie to drugi będzie z mężczyzną.rnWyluzujcie, zacznijcie żyć i akceptujcie skoro akceptacji wymagacie.rnPozdrawiam, moja orientacja jest biseksualna. Ale od 4 lat moja miłość, serce i seksualność oddana jest jednej osobie. Mojej kobiecie.

wiolaiadrian1  wiolaiadrian@o2.pl2018-01-16 13:08
Mam 40lat i cieszę się z bycia żoną... Jednak od dawna podniecają mnie ładne kobiece nogi. Uwielbiam filmy w których kobiety ze sobą uprawiają sex. Sam uważam że sex miedzy dwiema kobietami jest czystą namiętnością i zapewne wielkim uniesieniem. Sama szukam do naszego związku przyjaciółki mimo że nigdy nie byłam tak blisko kobiety. Ale to nie jest brak zdecydowania którą płeć wolę. Ja wybieram je obydwie.. Nie muszę dokonywać wyborów którą wolę.rnNa 100 % lubie sex z facetem tego kobieta mi nie jest w stanie mi dać co mój mąż. Ale kobieta napeno mnie zrozumie i będzie dbała o mnie jak mąż niepotrafi.

arbuziara2018-07-07 14:08
Nie rozumiem hejtu wobec osób homoseksualnych, nie rozumiem hejtu wobec osób biseksualnych, w ogóle nie rozumiem tego całego hejtu xD sama jestem Bi i nie widzę w tym nic złego, czuję jakby czasami te dyskusje opierały się na zasadzie, ja lubię koty, ty psy, więc wyjaśnię Ci, dlaczego powinieneś lubić koty, a nie psy 😂 śmiech na sali. Niech każdy kocha jak chce, kogo chce, idzie do łóżka z kim chce i na swoje ulubione sposoby i nie zagląda innym do ich sypialni. Ktoś kiedyś powiedział, że religia jest jak penis, masz to masz, ale nie afiszuj się z nim i nie próbuj wpychać do gardła dzieciom (jakoś tak to leciało) i myślę, że zamiast religii moglibyśmy tam wstawić różne inne słowa, np. Orientację.

innosc2018-07-14 23:21
Absolutnie nie popieram hejtu, nietolerancji, niezrozumienia...etc etc wobec uczuc, preferencji psychoseksualnych innych osób...ALE... bedąc osobą homoseksualną - bardzo obawiałabym się wiązać z osobą biseksualną. Być może jest to nieuzasadnione, wszak kochamy kogoś za to kim jest, jeśli nam odpowiada i się nam układa, szanujemy się, ufamy sobie i się kochamy nie powinno być żadnego problemu. Jednak pozostaje świadomość, że jest pewna sfera uczuć, potrzeb osoby biseksualnej, której nie potrafimy zaspokoić, nie potrafimy jej sprostać, ponieważ zwyczajnie nie reprezentujemy cech tej drugiej płci, oprócz tej którą jesteśmy. Tym samym, jeśli powinno się rozumieć, we wszelki możliwy sposób, osoby biseksualne, to jednocześnie powinniśmy jednak rozumieć osoby stricte zorientowane psychoseksualnie, że obawiają się w pewien sposób życia z osobą biseksualną.

vampirka  vampire86d@gmail.com2018-07-19 16:06
Byłam w związku z dziewczyną biseksualną i cóż.. nie skończyło się dobrze. Zostawiłam mnie po ponad roku dla faceta twierdząc, że dalej mnie kocha, ale chce mieć kiedyś normalną rodzinę. A na pocieszenie dodała, że mogę być pewna, iż nie zwiąże się już z żadną kobietą. Teraz już napewnp trudniej byłoby mi zaufać kobiecie bi :|

Darthmother2021-04-01 11:40
Tak jak inni boją się tego czego nie znają - homoseksualizmu, efektem czego będzie dyskryminacja, hejt. Ostracyzm społeczny. Tak obawa przed biseksualnymi ludźmi w naszej społeczności jest źródłem jeszcze większych przykrości- bo nawet dyskryminowane osoby homoseksualne wybierają atak zamiast oswojenia się z czymś nowym. Ludzie bi po prostu nie osądzają tak pochopnie. Nie stosują uogólnień, dla nas się po prostu nie liczą opakowania, a zawartość. Bycie ocenianymi po tym jak tak samo jak wszyscy dążymy do szczęścia z właściwą osobą u boku jest wyjątkowo krzywdzące.rnSamo przeświadczenie, że to biseksualność jest przyczyną rozpadu związku a nie np niedojrzałość emocjonalna. Współczuję wam okoliczności jakie spowodowały takie wnioski.


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2024