Łódź. 7. Marsz Równości

2017-04-22
Po raz siódmy przejdziemy ulicami, żeby wykrzyczeć nasze prorównościowe postulaty. Bądźcie z nami! Łódzki Marsz Równości idzie dalej!

W tym roku protestujemy pod hasłem "Nie damy pogrzebać naszych wartości! NIE DAMY POGRZEBAĆ RÓWNOŚCI!". Przypomnimy, że status osób nieheteronormatywnych w Polsce jest nadal nierozwiązanym problemem. Nie czujemy się w pełni obywatelkami i obywatelami tego kraju, skoro kolejna już władza nie wysłuchuje naszych potrzeb i postulatów, nie chroni nas przed przemocą i dyskryminacją, nie zapewnia instrumentów do budowania bezpiecznego życia, obraża nas, a najczęściej po prostu udaje, że wcale nie istniejemy lub jesteśmy "tematem zastępczym". Przypomnimy, że stan, w którym w 2017 roku nadal nie mamy praktycznie żadnych praw, podczas gdy nasi bracia i nasze siostry z innych krajów, mogą cieszyć się równością małżeńską i pełną ochroną praw, jest HAŃBĄ Polski.

Nie spodziewałyśmy i nie spodziewaliśmy się w tym roku wiele. Ale rzeczywistość wielokrotnie przerosła nasze skromne oczekiwania. Ze zdumieniem i wkurzeniem patrzyłyśmy i patrzyliśmy na to, jak władza, która gardzi równością, zamachuje się też na inne wartości - ważne również dla nas. Pora wykrzyczeć naszą niezgodę osłabianie demokracji, zamach na społeczeństwo obywatelskie i organizacje pozarządowe, dewastowanie przyrody, próby podważenia zasad praworządności i niezależności wymiaru sprawiedliwości, czy na skrajną ideologizację systemu edukacji i chaos związany z nieodpowiedzialną reformą szkolnictwa.

Będziemy maszerować, krzyczeć i pokazywać winnych i winne palcem. Nie odbierzecie nam głosu! Nie damy pogrzebać naszych wartości! NIE DAMY POGRZEBAĆ RÓWNOŚCI!

Bądź z nami i krzycz z nami, jeśli - tak jak my - nie zgadzasz się z tym, co dzieje się obecnie w Polsce. Łódzki Marsz Równości NIE JEST paradą - pozostaje radykalną demonstracją sprzeciwu wobec polityki władz. Nie chodzi nam tylko o to, by przy dźwiękach muzyki przejść przez miasto z tęczowymi flagami, "pokazać się". Chcemy wysłać czytelny komunikat do rządzących, że działają wbrew woli obywatelek i obywateli. Niezależnie od tego, dołożymy wysiłków, aby każda osoba uczestnicząca - niezależnie od płci, tożsamości, orientacji, wyglądu, wieku czy sprawności - mogła poczuć się bezpiecznie i "wśród swoich".
Fabryka Równości
Podoba Ci się wydarzenie? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

booking.com
  DODAJ ZAPROSZENIE  
Organizujesz imprezę? Wiesz coś o ciekawym wydarzeniu? Opublikuj to na naszej stronie! - dodaj wydarzenie

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

news Homoseksualna kelnerka nie dostała napiwku
Kiza1978 Złośliwość Wasza czasem zaskakuje...kobiety🤔Właśnie o tym pisze na mojej stronce ...kobieca Emocjonalnosc nie zna granic opinia dodana 2017-04-15 11:00:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Solistki Antologia poezji kobiet 1989-2009 -
ward.Even so, writing around positive events helps you savor these individuals by reliving each one again.\n3.Go...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017