Nasza Impreza!

2005-10-31 - 2999-01-01
Weekend dla Naszej Sprawy jak najbardziej udany. Do Wolnego Czasu przyszło ponad dwieście pięćdziesiąt kobiet, aż się ledwo zmieściłyśmy (impreza okazała się zdecydowanie integracyjna). A dziś (jest 2:00) jeszcze zabawa trwa w Tomba-Tomba (musiałam niestety zabawę wcześniej opuścić).

Wczorajsza impreza w Wolnym Czasie za nami. Zagrałyśmy w bingo zorganizowane i zafundowane przez Joey i Grażę z portalu Lesformacja: niesamowite wrażenie zrobiła na mnie sala pełna kobiet skupionych na numerkach z kredką w ręku i grymasem na twarzy... w końcu rywalizacja została rostrzygnieta i wszystkie nagrody rozdane, a było na prawdę o co walczyć (Absolut 0,7; Absolut 0,5 i 3x Heineken 0,7).
Obejrzałysmy występ nowo-powstałej polskiej formacji drag kingowej: zakoPANY to kobiety z różnych miast (Kraków, Katowice, Radom, Zielona Góra), które poznały się pod koniec września w Zakopanem na Akademii Tolerancji i spontanicznie wyczuły chęć do dragkingowania. Wczorajsza publiczność szalenie polubiła wcielenia Tivv'a, Antonio Fatale, Denis'a i Pucułka w boys band przy "Boys boys boys" i "YMCA" oraz w rapperskim wydaniu: "dla mnie masz stajla" i "aniele" + kawałki rasta.
Na aukcji wylicytowałyśmy książki, płyty i inne cenne przedmioty (perłą była chusteczka higieniczna z autografem Renaty Przemyk) dla Naszej Sprawy. Największy sukces to dwa zdjęcia Kory, autorstwa Bożki, z autografem, które wydano za 100 i 50 zł. Na prawdę bardzo dziękujemy wszystkim kobietom, które angażowały się w aukcji, uczestniczyły w niej lub podarowały nam swoje płyty (Krystyna Prońko, Panteraz i Duldung), książki (Kazia Szczuka, Magda Okoniewska, Alicja Długołęcka, Iza Filipiak, Sławka Walczewska, Agnieszka Graff, Joanna Szczepkowska, Agata Engel-Bernatowicz i Aleksandra Kamińska) i krawaty ;) (Warsaw Boys).
Ogromne podziękowania także dla Dj Discordia za granie, Gochy za pomoc ze sprzętem grającym, ekipy Wolnego Czasu (Iwony, Jacka i Zuzy) za lokal i całą resztę (a było tego mnóstwo!) a przede wszystkim wielkie dzieki dla wszystkich kobiet, które poczuły, że to Nasza wspólna Sprawa i postanowiły wspierać słownie, finansowo lub materialnie naszą inicjatywę.
Po takim pokazie siły jestem pewna, że w Nasza Sprawa zwycięży!

Zdjęcia: http://kobiety-kobietom.com/galeria/thumbnails.php?album=249

zuz@


Co dla mnie było niesamowite:

To, że Krystyna Prońko osobiście i z własnej inicjatywy przyjechała i przywiozła swoją płytę do licytacji!
To, że książka o aborcji sprzedała się tak dobrze na imprezie dla lesbijek!
To, że drag kingi przyjechały z tak daleka specjalnie dla nas!
To, że ktoś (nawet nie wiem kto, wiem tylko, że dzięki Ani Cze:) ufundowała im zwrot kasy za podróż:)
To, że Joey i Graża (lesformacja.pl) ufundowały z własnej kieszeni nagrody, które kosztowały kupę kasy!
To, że niektóre kobiety płaciły za wstęp dużo więcej niż 5zl!
To, że było dużo dziewczyn, które przyjechały tylko po to, żeby kupić bilet (jedna kobieta dala 20 zł za bilet, a potem nie chciała pieczątki, bo powiedziała, że ona nie może zostać i tylko wejdzie na chwile, żeby przywitać się z koleżankami)!
To, że Derwisz grała cala noc i odeszła od sprzętu tylko raz na siku, a potem o 11 rano była już u mnie, żeby robić kalendarz!
To, że Anka Zawadzka przyszła tylko po to, żeby przynieść płytę Panteraz, mimo, że była chora i zaraz poszła do domu!
To, że dzięki Zuzie wszystko, było tak dobrze zorganizowane!
To, że Lemna tak świetnie prowadziła licytację i że przyjechała specjalnie po to z Sopotu!
To, że znaczki Kfuck the Duck sprzedały się w ciągu 20 minut i nie zdążyłam kupić!
To, że dziewczyny z lesbijka.net postanowiły przekazać na sprawę całą kasę ze swojej niedzielnej, halloweenowej imprezy!
To, że dziewczyny mają tyle siły, żeby po sobotniej imprezie iść jeszcze na niedzielną!
To, że artystki i pisarki tak chętnie dawały swoje książki i płyty na aukcję, że uzbierałyśmy tak dużo cennych rzeczy, że w ciągu całej nocy nie zdążyłyśmy wszystkiego zlicytować i teraz będziemy robiły licytację internetową (ale to dopiero po imprezie w Poznaniu:)!

Strasznie wielkie dzięki dla Was wszystkich!!!!!!!

kraska
Podoba Ci się wydarzenie? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów: 0
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

nuska2005-10-31 02:54
Tak, tak! Niecierpliwie czekamy na zdjęcia :)

Kazia  strong_feminist@o2.pl2005-10-31 10:00
I "Naszą sprawę" w Krakowie :) Wiem, że jestem już z tym nudna ale sama nie jestem w stanie tego zrobić :((((((((((((((

Joey2005-10-31 14:02
Impreza czaderska...kobieta mi się tak zapamiętała w zabawie, że ciężko ją było wyciągnąć do domu ;-) Niestety wynoszenie rekwizytów bingo do samochodu z lokalu parującego ciepłem rozgorączkowanych ciał w tę późno październikową noc zaowocowało wczoraj kichaniem i powiększonymi węzłami chłonnymi u całej redakcji Lesformacji ;-) Nic to. Obiecujemy jednak, że nastepnym razem do bingo użyjemy mikrofonu i głośnika w sali do gry...Bo chyba nikt już nie ma wątpliwości, że bingo to i emocje i fajne nagrody :-)

flowermaiden2005-10-31 18:23
Impreza była super!! Choć chwilami brała klaustrofobia w całym tym tłumie pięknych kobiet;-) Ta, która nie była, niech żałuje! A w Tomba-Tomba też było fajnie. I jeszcze poczucie, że się wzięło udział w czymś ważnym.. Jeden z moich bardziej udanych weekendów:-)

Meginka  teczatka@interia.pl2005-10-31 19:29
Hej, było przefantastycznie! Bawiłam się cudownie. ZakoPany górą! Przy takim wsparciu na pewno dziewczyny wygrają sprawę - Naszą Sprawę :)

baf2005-10-31 23:01
Musiałam wyjść bardzo wcześnie, niestety :( Ale początek imprezy był bardzo obiecujący:)) No i..chciałam zaznaczyć, że to ja wyciągnęłam szczęśliwą 80, która dała jednej z Pań główną wygraną w bingo;))

anapi2005-11-02 12:18
DZIEKUJE -jedna z Pań z glówną nagrodą wygraną w bingo i za aplauz publicznosci (jedna z Pań Drag Kingów) a wszystko w jednej osobie i to naprawde nie byla zmowa :))

SENSUAL  madzia462@buziaczek.pl2005-11-04 15:18
fajnie fajnie tylko czemu mnie nikt nie zaprosił?może jakaś miła pani chce mnie zabrać na powtórkę z rozrywki??!może niekoniecznie z taką ekipą wielką:))

joanna122006-04-08 11:48
pisze to mnie na numer gg robiem inpreze 9810970


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

DODAJ ZAPROSZENIE

Organizujesz imprezę? Wiesz coś o ciekawym wydarzeniu? Opublikuj to na naszej stronie! - dodaj wydarzenie

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

lesbijka KIM SĄ TZW. SINGIELKI+?
shv69 Singielka z wyboru jest ok, gorzej jak partner wbrew jej woli taką ją uczyni. Potrzeba dużo czasu, by dostosować się do nowej sytuacji. Byłam w takim potrzasku, teraz wiem, że mogę... opinia dodana 2021-10-26 22:42:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021