Putin: homoseksualni sportowcy i kibice nie muszą się obawiać

Prezydent Władimir Putin zaznaczył, że zarówno homoseksualni sportowcy jak i kibice podczas przyszłorocznych Igrzysk Zimowych w Soczi, nie powinni się niczego obawiać. Rosja zadba o to, by wszyscy "czuli się komfortowo".

- Zrobimy wszystko, ale zapewnić sportowcom, kibicom i wszystkim gościom poczucie komfortu podczas trwania Igrzysk Olimpijskich, niezależnie od ich pochodzenia, rasy i orientacji seksualnej. Chcę to wyraźnie podkreślić - mówił Władimir Putin, podczas spotkania z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem.

W związku z uchwaleniem nowego prawa ograniczającego "propagandę homoseksualną" wśród nieletnich, powstały obawy o bezpieczeństwo osób homoseksualnych podczas przyszłorocznych igrzysk. Pojawiły się nawet informację, że podczas pobytu w Rosji mogą oni zostać oskarżeni o łamanie prawa, ale Moskwa zapewnia, że do niczego takiego nie dojdzie.

Pomimo tych informacji, aktywiści walczący o prawa homoseksualistów, zarzucają przewodniczącemu MKOL, że nie wystarczająco naciska na Rosję, a podczas swojej wizyty w Soczi nie wypowiedział się nawet na temat nowego rosyjskiego prawa.

czytaj więcej
rzeczpospolita.pl
Data publikacji w portalu: 2013-10-29
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Donald Trump nie chce finansowania organizacji promujących aborcję za granicą
justsomebody10 Posługiwanie się przykładem N. Vujicica nie ma, moim zdaniem, większego sensu, bo to jest wyjątek na tle setek tysięcy niepełnosprawnych. Od dzieciństwa był otoczony opieką, wsparciem,... opinia dodana 2017-02-11 13:52:24
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Ciekawe opowiadania :) wciągające ! polecam.\r\n\r\nPS. Odsprzedam za pare groszy . Więcej info na @.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017